DoTVORsa #16 Čo je to rešpektujúca komunikácia?

Je takmer jedno, či si online, či v reálnom živote, konfliktom sa nevyhneš. Buď sa týkajú teba, alebo niekoho blízkeho, možno len na sociálnych sieťach sleduješ debaty iných ľudí, ktoré sú plné zloby a nenávisti, vyslovene niekomu ubližujú. Čo s tým? Ako aspoň trochu zmeniť tento stav? Začni od seba. Nájdi spôsob a vlastné zdroje, ako reagovať s rešpektom, nielen voči iným, ale aj voči sebe.

Zoznámiť sa s pojmom rešpektujúca komunikácia a jej princípmi.
📌Uvedomiť si dôsledky nenavistnych prejavov a byť voči ním citlivejší.
📌Zoznamiť sa s pojmom “bystander effect”, pomenovať ho v rôznych situáciách a vystúpiť z tejto pozície – prečo je dobré zastať sa niekoho, keď ho ostatní hejtujú.

Lucia v práci s mládežou pôsobí od roku 2007. Vďaka dlhodobej činnosti v oblasti informačných a poradenských služieb pre mladých sa postupne začala intenzívne venovať práve rozvoju kritického myslenia od základov, nielen u mladých ľudí, ale aj u pracovníkov s mládežou. Momentálne pôsobí najmä v organizácii DigiQ, kde hrá kritické myslenie rolu najmä v digitálnom svete. Taktiež je súčasťou tímu lektorov a garantkou akreditovaného vzdelávacieho programu Použi hlavu! Kritické myslenie v každodennom živote.

Jej srdcovou témou je práve Rešpektujuca komunikácia, ktorú považuje za významnú súčasť nielen zdravých medziľudských vzťahov, ale aj kritického myslenia a jeho využívania v spoločnosti.Bude prebiehať ONLINE formou cez Google Meet, takže pre účasť je potrebné mať dobré 🌐 internetové pripojenie, webkameru 🎥 a mikrofón🎤. Link na pripojenie ti zašleme po povinnej registrácii.


A vieš čo je na tom úplne najlepšie? Tento workshop je úplne 🆓 ZDARMA. Prihlás sa na workshop vyplnením formulára, ktorý nájdeš tu:https://forms.gle/CjnQC4W3Yje3nZtt5 Neváhaj❗Počet miest je obmedzený. Čím skôr sa prihlásiš, tým väčšiu máš šancu 🍀 zúčastniť sa.Po prihlásení ťa budeme informovať📨 o ďalších podrobnostiach a zašleme ti link na pripojenie.


Séria workshopov je podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR 🇸🇰 v oblasti práce s mládežou, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.“


Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu a termínu v prípade nečakaných situácií, ktoré pri organizácii podujatia môžu nastať.

Tešíme sa na teba❗Tvoj Tím DoTVORsa RMKK
Máš nejaké otázky ❔Napíš nám do chatu alebo na dotvor.sa@gmail.com

Post Author: Marián Švekuš